apartament w zabytkowej kamienicy

Studio projektowania wnętrz / apartament w zabytkowej kamienicy

apartament w zabytkowej kamienicy

Apartament w zabytkowej kamienicy

Nasz apartament w zabytkowej kamienicy, to marzenie każdego architekta wnętrz. Naprawdę nam się poszczęściło!

Piękne, jasne pokoje, z nieprawdopodobnie wysokim sufitem, a do tego odważny, nowatorski projekt – nie każdy klient zgadza się przecież na ekstrawagancję, jaką bez wątpienia jest posiadanie w sypialni przeszklonej kabiny prysznicowej i wanny.

W projekcie najważniejszą rolę grała dla nas przestrzeń. Dużo bieli, delikatnie skonfrontowanej z czarnymi akcentami, przeszklenia, cegły i marmur, a nie meble i dodatki.  Całkowity nadzór nad realizacją był dla nas dużym wyzwaniem.

Mieszkanie wymagało drastycznych zmian, a w starym budownictwie niejedno może zaskoczyć. Inwestor miał wysokie wymagania odnośnie estetyki wnętrza, materiałów wykończeniowych oraz rozwiązań funkcjonalnych, co udało się idealnie połączyć.

Wyzwanie:

Przed nami było niezwykłe zadanie – stworzenie nowoczesnej przestrzeni przy zachowaniu  ( i wyeksponowaniu!)  klimatu wnętrza kamienicy. Zazwyczaj klienci jednym ruchem odcinają się od kamienicznego wystroju – to zadanie okazało się wyzwaniem, z którego jesteśmy dumni!

Realizacja:

Prace nad tym projektem zaczęliśmy od wyburzenia wszystkich ścian, zerwaniu podłóg i zamontowania 3 metrowego podciągu. Niektóre ściany obdarliśmy, odsłaniając nagą, efektowną cegłę. Wykorzystaliśmy wysokie sufity poszukując awangardowych i widowiskowych lamp, których dobieranie zajęło nam kilka tygodni – warte są one jednak tego trudu. W wystroju postawiliśmy na elementy czerni, drewna i bieli, dodaliśmy również luksusowy marmur i piękny, ogromny obraz w gustownej ramie. W minimalistycznej sypialni znalazło się miejsce na wolnostojącą wannę i przeszklony, marmurowy prysznic. zobacz

Wynik:

Udało nam się stworzyć nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, które nie kontrastują z bogatymi we freski ścianami, a dzięki dodatkom marmuru i efektownych żyrandoli całość zyskała luksusowego wymiaru. Dzięki tym wszystkim zabiegom mieszkanie w tej kamienicy stało się dumą jego właścicieli.

Dlaczego warto wybrać naszą pracownię?

Znamy się na kamienicach

Masz mieszkanie w pięknej kamienicy i szukasz architekta wnętrz w Warszawie, który będzie potrafił dobrze ją zaprojektować? Skontaktuj się z nami! W naszych realizacjach znajdziesz wiele projektów wnętrz w kamienicach i zaprojektowanych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i w różnych mieszankach.

Luksusowe projekty

Marzy Ci się marmur, wolnostojąca wanna w sypialni, widowiskowa antresola, a może mieszkanie w stylu loftowym? Realizujemy zarówno budżetowe, jak i luksusowe projekty, za każdym razem dostosowując styl wnętrza do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Oszczędność

Jako studio dekoracji wnętrz w Warszawie współpracujemy z wieloma firmami, małymi rzemieślniczymi warsztatami, projektantami czy pracowniami vintage, które oferują nam zniżki na swoje produkty i usługi. Dzięki temu finalna cena wykończenia wnętrza według naszego projektu może być niższa, niż oczekujesz.

 

Pokazane są wizualizacje i zdjęcia, co daje możliwość porównania projektu z realizacją.

Archilovers zaprasza

Czas na Wnętrze zaprasza

WIRTUALNY SPACER po mieszkaniu